Piyasa Analizlerim

Gümüş Teknik Analizi – (24.06.2014)

24 Haziran 2014

Günlük Gümüş Teknik Analizi

Hala tırmanıyor. Destek kısa vadede “ 20.75 ” de görülüyor. Onun altına inerse kısa vadede düzeltme gerçekleşebilir diye bakılabilir. Hızlı yükseliş dolayısıyla 20.50-21.00 aralığında dinlendi ve yeniden yükselme teşebbüsü içinde. Yukarı tarafta ilk direnç “21.70” de. Sonrasında “ 22.00-22.10 “ aralığı bulunmakta. “22.00” civarındaki direnç “ normal şartlarda “ ilk gelişte (geldiği zaman) kolay kolay geçilmeyebilir. Kısa vadeli hareketli ortalamanın uzun vadeli hareketli ortalamayı yukarı yönde kesti ve tırmanıyor. Ortalamanın açısının dik oluşu da fiyatın hızlı çıkışından kaynaklanmakta. Biraz fazla hız kazandı ama uzun süren düşüşün sonunda sert hareketler görülmesi normaldir.

XAGUSD

Not : Desteğe yakın yerde alınabilecek alım pozisyonlarının da fiyat destek seviyesinin altına sarktığında stoploss çalıştırılarak bırakılması da göz önünde bulundurulurken, herhangi bir pozisyon alınmadan önce ilk olarak zarar kabullenme hesaplarının yapılması ve sonra karar alınması yatırımcılar tarafından her zaman değerlendirilmelidir.
Stoploss kavramı satış pozisyonu düşünenler içinde ( dirençlere yakın yerlerde satış pozisyonu alabilecekleri için ) dirençlerin üstünde bir seviyelere erişildiğinde olası bir zararı kesme amacıyla ele alınabilir.

Tüm Piyasa Analizlerim İçin TIKLAYIN!

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir