McClellan Oscillator Eğitimi – (Ücretsiz)

15 Ocak 2014 12:23 tarihinde Ahmet Mergen tarafından
Eğitimlerim

Mc Clellan göstergesi yükselen ve düşen senetler arasındaki sayısal farkı ölçerek piyasanın gerçek yüzünü ve ruh halini değerlendirmekte kullanılır.

Göstergenin yaratılmasında; yükselen ve düşen senet sayıları arasındaki farkın 19 ve 39 günlük üssel hareketli ortalamalarının hesaplanmış değerleri ve 19 ve 39 günlük üssel hareketli ortalamaların arasındaki farkın grafik üstünde gösterilmiş hali parametre olarak kullanılmaktadır. Tıpkı “macd” gibi eğer kısa vadeli hareketli ortalama uzun vadeli hareketli ortalamanın üstüne çıkıyorsa çizgi “0” çizgisinin üstüne çıkıyor demektir. Bundan dolayı da şu denilebilir ki : Gösterge “0” çizgisinin üstüne çıkarsa yükselen-düşen senetler farkının akım yönü pozitif diğer anlamda olumludur ( yukarıya ). Tam tersine eğer gösterge “0” çizgisinin altına inmekte ise ve çizgiyi aşağı yönde kesmekte ise akım yönü negatif olup piyasa aşağı yönde sinyal vermektedir.

Genel olarak ; “+70” değerinin üstünde olan değerler “aşırı alım” şartlarının oluştuğunu “-70” değerinin altında olan değerler ise “ aşırı satış “ şartlarının oluştuğunu göstermektedir. Eğitim sayesinde McClellan indikatörünün nasıl kullanıldığını aşama aşama öğrenmiş olacaksınız.

Eğitimin Amacı

Mc Clellan Osilatörünün hesaplanma yöntemi ve kullanımı hakkında eğitim katılımcılarına bilgi sunmak.

Ne Kazandıracak?

Eğitim katılımcıları, McClellan Osilatörünün hesaplanması ve yorumlanması öğrenerek, teknik analizde kullanılan göstergelerden biri hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Kimler Katılmalı?

Finans piyasalarında kısa vadeli al-sat amaçlı pozisyon tutanlar, aracı kurum çalışanları, hisse senedi, forex, altın ve döviz piyasalarında işlem yapanlar, finansal alanlardaki yatırımlarını veya alım satımlarını daha bilinçli şekilde yapmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Eğitim Programı

McClellan Oscillatorü; tanımı, hesaplanması ve kullanımı

Eğitimi ücretsiz izlemek için aşağıdaki linkten borfin.com.tr’ye üye olmanız yeterlidir.

Ücretsiz olan bu eğitim videosunu izlemek için tıklayın.

Tüm Eğitimlerim İçin TIKLAYIN!…

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

YASAL UYARI
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.