Eğitimlerim

McClellan Oscillator Eğitimi – (Ücretsiz)

15 Ocak 2014

Mc Clellan göstergesi yükselen ve düşen senetler arasındaki sayısal farkı ölçerek piyasanın gerçek yüzünü ve ruh halini değerlendirmekte kullanılır.

Göstergenin yaratılmasında; yükselen ve düşen senet sayıları arasındaki farkın 19 ve 39 günlük üssel hareketli ortalamalarının hesaplanmış değerleri ve 19 ve 39 günlük üssel hareketli ortalamaların arasındaki farkın grafik üstünde gösterilmiş hali parametre olarak kullanılmaktadır. Tıpkı “macd” gibi eğer kısa vadeli hareketli ortalama uzun vadeli hareketli ortalamanın üstüne çıkıyorsa çizgi “0” çizgisinin üstüne çıkıyor demektir. Bundan dolayı da şu denilebilir ki : Gösterge “0” çizgisinin üstüne çıkarsa yükselen-düşen senetler farkının akım yönü pozitif diğer anlamda olumludur ( yukarıya ). Tam tersine eğer gösterge “0” çizgisinin altına inmekte ise ve çizgiyi aşağı yönde kesmekte ise akım yönü negatif olup piyasa aşağı yönde sinyal vermektedir.

Genel olarak ; “+70” değerinin üstünde olan değerler “aşırı alım” şartlarının oluştuğunu “-70” değerinin altında olan değerler ise “ aşırı satış “ şartlarının oluştuğunu göstermektedir. Eğitim sayesinde McClellan indikatörünün nasıl kullanıldığını aşama aşama öğrenmiş olacaksınız.

Eğitimin Amacı

Mc Clellan Osilatörünün hesaplanma yöntemi ve kullanımı hakkında eğitim katılımcılarına bilgi sunmak.

Ne Kazandıracak?

Eğitim katılımcıları, McClellan Osilatörünün hesaplanması ve yorumlanması öğrenerek, teknik analizde kullanılan göstergelerden biri hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Kimler Katılmalı?

Finans piyasalarında kısa vadeli al-sat amaçlı pozisyon tutanlar, aracı kurum çalışanları, hisse senedi, forex, altın ve döviz piyasalarında işlem yapanlar, finansal alanlardaki yatırımlarını veya alım satımlarını daha bilinçli şekilde yapmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Eğitim Programı

McClellan Oscillatorü; tanımı, hesaplanması ve kullanımı

Eğitimi ücretsiz izlemek için aşağıdaki linkten borfin.com.tr’ye üye olmanız yeterlidir.

Ücretsiz olan bu eğitim videosunu izlemek için tıklayın.

Tüm Eğitimlerim İçin TIKLAYIN!…

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir