Eğitimlerim

Pair Trading Eğitimi

20 Ocak 2014

“ İkili işlem ” birbirleri ile büyük ölçüde ilişkisi olan iki değişik üründe veya senette birisinde alım yaparken ( uzun pozisyon açarken ) diğerinde ise aynı montanda ( miktarda da denilebilir ) satış yapmak ( kısa pozisyon açmak ) şeklinde tanımlanabilir.

Bazı zamanlarda da “ birbirleriyle aynı şekilde eşleşen uzun ve kısa pozisyonları açmak “ olarak da bilinir. Amaç genel anlamda piyasa ve sektör hareketlerine karşı koruma / korunma ( tam anlamıyla olmasa da ) olarak ön plana çıksa da karlılık ( işlemler genel olarak hisse senetlerinde gerçekleştirilmektedir ) işlem yapılan iki ürün arasındaki performans farkından kaynaklanacaktır.

Eğitimin Amacı

Yatırımcılara içinde bulundukları piyasalarda kullanabilecekleri yeni bir alım-satım sistemi hakkında bilgi verilmekte ve yeri geldiğinde piyasalarda oluşabilecek anormallikten yararlanmalarını sağlayabilecek bir analiz metodu sunulmaktadır.

Ne Kazandıracak?

Piyasalarda alım satım işlemlerinde bulunmakta iseniz, bu eğitim sonrasında birbirleri ile çok ilgili olarak hareket edebilen piyasa veya o piyasalarda aynı alanda işlerle meşgul olup rekabet içinde olan senetlerde fiyatların geçmişe dönük olarak birbirlerine nazaran karşılaştırılması yapıldığında ortaya çıkabilecek anormalliklerden yararlanma imkanı sağlayabilecektir. Alım ve satım konusunda örneklerle yapılan sunumlar sayesinde bir tarafta alım yapılırken aynı anda diğer tarafta satım yapılmasının nasıl gerçekleştirildiğini ve neye dayanarak bu kararların verildiğini öğreneceksiniz.

Kimler Katılmalı?

Eğitime Teknik Analize ilgi duyanlar katılabilir. Piyasalarda zaman zaman ortaya çıkan anormalliklerden yararlanmayı amaçlayan ve fiyatların eninde sonunda geçmişte rastlanan normal oranlarına döneceğini varsayarak bu durumdan faydalanmayı düşünen fon yöneticileri, piyasa yapıcıları, büyük yatırımcılar ve portföy yöneticileri, bir alım-satım sistemi kullanımına ait bu bilimsel çalışmayı öğrenmek ve bu sisteme dayalı olarak işlem yapmayı amaçlayan küçük yatırımcılar da dahil olmak üzere isteyen herkes eğitime katılabilir. Eğitim yatırımcılara piyasalarda bazı alım-satımcılar ( traders ) tarafından kullanılan sistemi sunarken, kullanımı hakkında örneklerle bezenmiş genel bir bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

Eğitime katılmak için tıklayın.

Tüm Eğitimlerim İçin TIKLAYIN!…

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir