Eğitimlerim

Coppock Eğrisi Eğitimi – (Ücretsiz)

16 Ocak 2014

Edwin.S.C.Coppock tarafından ortaya atılmış bir teknik gösterge olup uzun vadeli düşünen yatırımcılara yararlı olabilir.

Coppock bir ekonomist olup San Antonio, Texas’ da “ Trendex Research “ şirketinin kurucusudur. “ Episcopal Kilisesi ” tarafından kendisine uzun vadeli alım fırsatlarının bulunması için yardım etmesi istendiğinde senetlerin veya piyasaların düşüşü sırasında insanların yas tuttuğunu fark eder. Bu dönemin ne kadar gerçek hayatta kayıplar olduğunda ne kadar sürdüğünü öğrenmek için kiliseye soru sorduğunda yas tutma döneminin genellikle 11-14 ay civarında olduğunu öğrenir. Bu bilgiler ışığında göstergeyi düzenlerken 11 ve 14 aylık zaman dilimlerini kullanır. Enteresan bir yaklaşım diyebiliriz.

Eğitimin Amacı

Yatırımcılara içinde bulundukları piyasalarda alım kararı vermeleri konusunda yardımcı olabilecek ve akımı takip edebilecekleri bir analiz metodu sunulmaktadır.

Ne Kazandıracak?

Bu eğitim sonrasında piyasada uzun vadeli olarak düşünerek alım yapmak isteyen kişilerin fiyatların yukarıya gidişi sırasında nelere bakarak karar verdiklerini ve bu sistem içinde, akımdan kopmadan akımı nasıl takip edebildiklerini görebileceksiniz. Alım konusunda bazı yatırımcıların nelere baktıklarına dair bilgiler elde edineceksiniz ve belki de bundan esinlenerek kendi sisteminizin parametrelerini geliştireceksiniz.

Kimler Katılmalı?

Eğitime Teknik Analize ilgi duyan ve piyasalarda uzun vadeli alım kararlarını vermekte değişik kuralları denemek ve kullanmak isteyen veya kendi sistemini kurmak yolunda esinlenebileceği bir akım takip sistemini anlatan bilimsel çalışmayı dağarcığına eklemek isteyen herkes katılabilir. Eğitim yatırımcılara piyasalarda bazı orta vadeli akımları saptama peşinde olan alım-satımcılar tarafından kullanılan bir göstergeyi sunarken, kullanımı hakkında detaylı bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

Eğitim Programı

Coppock Eğrisi’nin tanımı
Coppock Eğrisi alım-satım sinyalleri

Eğitimi ücretsiz izlemek için aşağıdaki linkten borfin.com.tr’ye üye olmanız yeterlidir.

Ücretsiz olan bu eğitim videosunu izlemek için tıklayın.

Tüm Eğitimlerim İçin TIKLAYIN!twigss momentum göstergesi

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir