Eğitimlerim

Pivot Noktası Eğitimi

20 Ocak 2014

Pivot noktası bir finansal piyasanın teknik analizinde alım-satımcılar tarafından pazar hareketinin önceden tahmin edilebilmesinde kullanılan analiz metodudur.

Fiyat grafikleri üzerine yerleştirilmesi oldukça kolay olan pivot noktası destek/direnç seviyeleri arasında kalan alan, fiyatların büyük olasılıkla hareket edebileceği aralığı göstermektedir.

Pivot noktaları özellikle küçük fiyat dalgalanmalarından avantaj sağlamak isteyen al-sat yatırımcıları için çok kullanışlı bir teknik analiz aracıdır. Bu eğitimde sizlere Pivot noktalarının hesaplanması, destek/direnç seviyelerinin bulunması, yurtdışı ve yurtiçi piyasalarından alım-satım üzerine örneklerle detaylı bilgi verilecektir.

Eğitimin Amacı

Yatırımcılara içinde bulundukları piyasalarda alım-satım kararları vermeleri konusunda yardımcı olabilecek destek ve direnç seviyelerini saptayabilecekleri, fiyatların pivot noktasına göre olan konumu dolayısıyla akım yönünü belirlemeye dayalı bir analiz metodu sunulmaktadır.

Ne Kazandıracak?

Piyasalarda alım satım işlemlerinde bulunmakta iseniz, bu eğitim sonrasında fiyatların aşağıya veya yukarıya gidişi sırasında fiyatların hangi seviyelerde alıma veya hangi seviyelerde satışa döndüğünü tahmin etme sanatını öğrenebileceksiniz. Alım ve satım konusunda örneklerle yapılan sunum sayesinde bu kararların nasıl verildiğini öğreneceksiniz.

Kimler Katılmalı?

Eğitime Teknik Analize ilgi duyanlar katılabilir. Piyasalarda destek ve dirençlerin saptanmasına dayalı bir alım-satım sistemi kullanımına ait bu bilimsel çalışmayı öğrenmek ve bu sisteme dayalı olarak işlem yapmayı amaçlayan küçük yatırımcılar da dahil olmak üzere isteyen herkes eğitime katılabilir. Eğitim yatırımcılara piyasalarda bazı alım-satımcılar ( traders ) tarafından kullanılan sistemi sunarken, kullanımı hakkında örneklerle bezenmiş genel bir bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

Eğitime katılmak için tıklayın.

Tüm Eğitimlerim İçin TIKLAYIN!…

Pivot Noktası Eğitimi” yazısıyla ilgili 1 yorum

  1. Hocam uzun vadeli dolar bazlı hisse senedi analizleri yaparsanız teşekkür ederiz.

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir