VİX Endeksi Eğitimi – (Ücretsiz)

16 Ocak 2014 11:54 tarihinde Ahmet Mergen tarafından
Eğitimlerim

Piyasa heraketlerinin çalkantılı eğilim gösterdiği noktada VIX Endeksi, S&P 500 endeksinin üzerine olan opsiyonların hareketliliğinden hesaplanarak 30 günlük beklenen volatiliteyi gösterir. VIX Endeksi piyasa profesyonellerinin dikkatle takip ettikleri bir endekstir. Bu gösterge gelecekle ilgili önemli bir indikatör olmasının yanında piyasalardaki strese paralel olarak artma veya azalma göstermektedir.

Eğitimin Amacı

Teknik Analiz konusuna ve metotlarına ilgi duyan yatırımcılara piyasaların içindeki yatırımcı ve alım-satımla uğraşan kişilerin fiyatların aşağıya yukarıya salınması esnasında ruhsal durumlarını inceleme ve içsel olarak insanların piyasalara bakış açısını gösteren bir analiz metodu sunulmaktadır.

Ne Kazandıracak?

Bu eğitim sonrasında sizden başka bu piyasada bulunan diğer tüm kişilerin fiyatların aşağıya veya yukarıya gidişi sırasında içinde bulundukları ruh halinin yansımasını görebileceksiniz. Alım ve satım konusunda önemli bilgiler elde edineceksiniz.

Kimler Katılmalı?

Eğitime Teknik Analize ilgi duyan ve piyasaların gücünü-içinde bulunduğu ruh halini anlamaya yönelik bir bilimsel çalışmayı dağarcığına eklemek isteyen herkes katılabilir. Eğitim Teknik Analizle ilgisi olmayandan tutun da Teknik Analiz konusunda ileri düzeyde bilgi sahibi olan yatırımcılara piyasaların ruh halini ve içinde olduğu psikolojik durumu ölçmeye yarayabilecek bir gösterge sunmayı ve kullanımı hakkında genel bir bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

Eğitim Programı

– Vix endeksi nedir? Nasıl kullanılır?
– Vix endeksinde “AL” ve “SAT” sinyalleri

Eğitimi ücretsiz izlemek için aşağıdaki linkten borfin.com.tr’ye üye olmanız yeterlidir.

Ücretsiz olan bu eğitim videosunu izlemek için tıklayın.

Tüm Eğitimlerim İçin TIKLAYIN!…

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

YASAL UYARI
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.