Piyasa Analizlerim

Gümüş Teknik Analizi – (20.06.2014)

20 Haziran 2014

Günlük Gümüş Teknik Analizi

Her türlü kötü habere ve aşağıya gitmesi için gerekli bahanelere rağmen bir türlü 18.60’ ın altına inmemekte direndiğinden bir şeyler olacağı belli idi zaten. FED açıklamalarının üstüne bir de Irak’ taki karışıklık eklenince yükseliş ( ve insanları ters köşede bırakmak ) için aradığı fırsatı buldu demek lazım. Destek kısa vadede “ 19.50-20.00 ” aralığında görülüyor. Hızlı yükseliş dolayısıyla 20.50-21.00 aralığında dinlenebilir. Yukarı tarafta ilk direnç “21.70” de. Sonrasında “ 22.00-22.10 “ aralığı bulunmakta. “22.00” civarındaki direnç “ normal şartlarda “ ilk gelişte (geldiği zaman) kolay kolay geçilmeyebilir. Kısa vadeli hareketli ortalamanın uzun vadeli hareketli ortalamayı yukarı yönde kesmesi de teknik anlamda olumlu bir hareket olarak algılanabilir.

gumus(1)

Not : Desteğe yakın yerde alınabilecek alım pozisyonlarının da fiyat destek seviyesinin altına sarktığında stoploss çalıştırılarak bırakılması da göz önünde bulundurulurken, herhangi bir pozisyon alınmadan önce ilk olarak zarar kabullenme hesaplarının yapılması ve sonra karar alınması yatırımcılar tarafından her zaman değerlendirilmelidir.

Stoploss kavramı satış pozisyonu düşünenler içinde ( dirençlere yakın yerlerde satış pozisyonu alabilecekleri için ) dirençlerin üstünde bir seviyelere erişildiğinde olası bir zararı kesme amacıyla ele alınabilir.

Tüm Piyasa Analizlerim İçin TIKLAYIN!

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir