Piyasa Analizlerim

Gümüş Teknik Analizi – (30.06.2014)

30 Haziran 2014

Günlük Gümüş Teknik Analizi

Çıkışın hızı kesildi. “21.20” den satışlar geldi. Destek kısa vadede “ 20.71 ” de görülüyor. Onun altına inerse kısa vadede düzeltme devam edebilir. Yukarı tarafta ilk direnç “21.70” de. Sonrasında “ 22.00-22.10 “ aralığı bulunmakta. “22.00” civarındaki direnç “ normal şartlarda “ ilk gelişte (geldiği zaman) zorluk çıkarabilir. Hızlı çıkış sonucunda hareketli ortalamalardan fazla uzaklaşması satış baskısı oluşturdu. Çok kısa vadede ” 20.71” desteği önemli. ”20.20-20.30”aralığı destek olarak şimdilik güçlü gözüküyor.

Not : Desteğe yakın yerde alınabilecek alım pozisyonlarının da fiyat destek seviyesinin altına sarktığında stoploss çalıştırılarak bırakılması da göz önünde bulundurulurken, herhangi bir pozisyon alınmadan önce ilk olarak zarar kabullenme hesaplarının yapılması ve sonra karar alınması yatırımcılar tarafından her zaman değerlendirilmelidir.

XAGUSD-30

Stoploss kavramı satış pozisyonu düşünenler içinde ( dirençlere yakın yerlerde satış pozisyonu alabilecekleri için ) dirençlerin üstünde bir seviyelere erişildiğinde olası bir zararı kesme amacıyla ele alınabilir.

Tüm Piyasa Analizlerim İçin TIKLAYIN!

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir