Piyasa Analizlerim

USD / TL Paritesi Teknik Analizi – (21.05.2014)

21 Mayıs 2014

Günlük USD / TL Paritesi Teknik Analizi

Fiyat “ 2.12 ” ye kadar tırmandı ve şimdi de geri çekilmekte.  “ 2.090 “ civarında destek var ama oraya gelmeden önce “ 2.10 ” a yaklaştıkça alıcılar ortaya çıkabilir.  MB faiz kararı öncesinde yaşanan çıkış teknik anlamda hedefine kadar geldikten sonra teknik satışlarla karşılaşıldı denilebilir. Diplerin birleştirilmesi ile elde edilen kanalın altına doğru sarkma yaşanırsa o zaman “ 2.10 “ un da altına kayabilir kısa vadede ama “ 2.090 “ daki desteğe yanaştıkça alımlar artabilir. Orta vadede  “ 2.06 “ ın altına inmesi MB ve ihracatçılar tarafından da pek istenmiyor gibi bir algı var piyasada. Daha geniş bir alana yayılacak ve zaman alacak şekilde büyük bir taban yapma görünümü içinde sağ tarafta bir dip çalışması daha gerçekleşeceğe benzer ve bu dip seviyesi 2.06’ ın üstünde olur mu olmaz mı izlenmeli. Yukarı yönde ise “ 2.15 ” seviyesi kısa vadede kolayca geçilemeyecek gibi gözüküyor şimdilik.

20142105_usdtl

“ 2.090 ” seviyesinin altına sarkma gerçekleşirse işler biraz daha uzayacağından ve hatta “ 2.060 ” nın denenmesi ihtimal dahilinde olabileceğinden kısa vadede alım yönündeki pozisyonlara konulan stoplar “ 2.090 ” un altında çalışabilir.

Not : Kişiler alım ve satım kararlarını kendileri verecekleri gibi aldıkları pozisyonlara ait “ zararı-kes “ seviyelerini beklentilerine göre kendileri belirlemelidir. 

Tüm Piyasa Analizlerim İçin TIKLAYIN!

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir