Hisse Analizlerim

Petkim Teknik Analizi – (14.07.2014)

14 Temmuz 2014

Çıkış akımı içinde.

Kısa vadede hızlı çıkıldığından düzeltme gelebilir belki ama destek “3.00″ civarında. Çanak kalınlığı olan”A” kadar yukarı gidildiğinde teknik hedef fiyat “4.35″ civarı olabilir ki bu da eski tarihi zirvenin yoklanması anlamına gelecektir. Çok kısa vadeli destek “3.17-3.20″ aralığında olabilir.

PETKiM-14

Tüm Hisse Analizlerim İçin TIKLAYIN!

Petkim Teknik Analizi – (14.07.2014)” yazısıyla ilgili 1 yorum

  1. Kar payı dağıtsa ne olur? Bunlar parasal değeri olmayan, ülke ekonomisine değer katmayan oyunlar. Halka uç beş kuruş dağıtsında, is olsun. Temel yaklaşım yanlış bu şirkette İdaresi yeteneksiz.

    Petkim gibi gerçek piyasa değeri sıfır olan bir şirkete yatırım yapılamaz maalesef. Gerçek piyasa rekabet gücü sıfır olan bu şirketin ayakta durabilmesinin tek sebebi, bu Azeri şirketinin üretiminin hükûmet tarafından korunmasıdır. Bu koruma ile, bu üretimler halkımıza, maliyeti daha pahalıya satılmakta. Rafineri de yanlış bir karar. Bu tesisin verimliği çok düşük. Teknolojisi eski. Sağlıklı, rekabetçi ve korumasız bir piyasa ortamı yaratalım. Türkiye de downstream sektörünün gelişmesine tek engel bir şirket.

    Bırakın, adam Koreden gelsin ucuza satsın! Downstream endüstrisi kazansın. Halk hammaddeyi ucuza alsın, geliştirsin ve ürettiğini daha da gelişsin. Azeri’nin yerine, halk, millet ve gerçek yatırımcı kazansın.

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir