Piyasa Analizlerim

EUR / USD Paritesi Teknik Analizi – (14.04.2014)

14 Nisan 2014

Günlük EUR / USD Paritesi Teknik Analizi

“ 1.3673 ” den başlayan yukarı yöndeki hareket “ 1.3905 “ e kadar tırmandı. Geçen raporumuzda bahsettiğimiz gibi “ 1.3673-1.3905 “ aralığındaki çıkış kanalının açısı çok dik olduğundan bu şekilde bir açının devamlı olarak tutturulması zor oldu ve düzeltme başladı. Gelebilecek düzeltme ile fiyatın önümüzdeki günlerde sağ tarafa doğru yıkılması ve “ 1.3740-1.3760 “ aralığında bir bölgede dengelenmeye çalışması normal karşılanabilir. Dün boşlukla açılan fiyatta “ 1.3835 “ deki destek tutmadı. Sn. Draghi’ nin demeçlerine bakılacak olunursa euro’ nun değer kazanmasına pek iyi bakılmıyor prensip olarak. Kendisinin parasal gevşemeye yol açacak tedbirlere olumlu bakar bir hali var. Kolay kolay faiz indirimini düşünmez gerçi ama gene de fiyatta bir gevşeme yaşanıyor. Destekler önce “ 1.3785 “ ve sonrada “ 1.3737 “ de.

Yukarı tarafta dirençler “ 1.3900, 1.3915 ve sonrasında “ 1.3937 ” e yaklaşırken kendisini hissettirebilir. Satış pozisyonu düşünenler için 1.3905 in üstünde bir yerde stop düşünülebilir.

1404eurusd

Not : Stoploss seviyeleri doğal olarak kişilere bağlı olarak değişebilecek seviyelerdir ve şurası uygundur, burası değildir şeklinde kesin bir şekilde saptanamaz. Kullanılması genelde iyi olur ve yatırımcılara da zararınızı fazla büyütmeyin diye tavsiye de edilir ama yatırımcı kendi seçiminde serbesttir. Desteğe yakın yerde alınabilecek alım pozisyonlarının da fiyat destek seviyesinin altına sarktığında stoploss çalıştırılarak bırakılması da göz önünde bulundurulurken, herhangi bir pozisyon alınmadan önce ilk olarak zarar kabullenme hesaplarının yapılması ve sonra karar alınması yatırımcılar tarafından her zaman değerlendirilmelidir.

Stoploss kavramı satış pozisyonu düşünenler içinde ( dirençlere yakın yerlerde satış pozisyonu alabilecekleri için ) dirençlerin üstünde bir seviyelere erişildiğinde olası bir zararı kesme amacıyla ele alınabilir.

Tüm Piyasa Analizlerim İçin TIKLAYIN!

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir