Piyasa Analizlerim

USD / TL Paritesi Teknik Analizi – (05.06.2014)

5 Haziran 2014

Günlük USD / TL Paritesi Teknik Analizi

Simetrik üçgenden yukarı kopan usdtry’ de fiyat “2.12” yi geçti ama fazla yükselemeden geri döndü.  Dünkü yazımızda “ 2.1155 “ in üstünde kalındığı sürece orta vadede 2.1450’ ye gitme ihtimali gerçekleşebilir denilmişti ve bu ihtimal hala devam etmekte ama kısa vadede “ 2.1155” in altına inilmesi işi biraz uzatabilir.

“ 2.1155 “ desteğinin delinmesinden dolayı fiyatta aşağı yönde hareketlenme gerçekleşebilir ve “2.10” daki desteğin test edilmesi gündeme gelebilir. Fiyat “ a “ kadar aşağıya gelecek olsa “2.11” civarı test edilecek demektir. Diplerden geçen destek çizgisinin uzatılması ile elde edilebilecek olan “ 2.095-2.100” aralığındaki dip seviyesi  alımlar için desteğin bulunduğu bölge olarak göze çarpmakta. Önümüzdeki günlerde  gelişebilecek çıkış hamlesinde “2.12” seviyesi bir kez daha çıkışın önüne dikilerek direnci oluşturabilir. Üst taraftaki  “ 2.15 ” seviyesi ise kısa vadede ( çok büyük bir gelişme olmazsa , ilk gelişinde özellikle ) kolayca geçilemeyecek gibi gözüküyor.

usd-try

MB’ sının faiz indirimine gidebileceği ihtimali dolayısıyla fiyatın pek fazla aşağıya inmeyeceği ve orta vadede  yukarı yönde hareket edebileceği tahmin edilmekte.

Not : Kişiler alım ve satım kararlarını kendileri verecekleri gibi aldıkları pozisyonlara ait “ zararı-kes “ seviyelerini beklentilerine göre kendileri belirlemelidir. 

Tüm Piyasa Analizlerim İçin TIKLAYIN!

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir