Piyasa Analizlerim

Dolar Bazında Endeks Analizi – (24.04.2015)

24 Nisan 2015

Ne Zaman Senet Alalım?

Ne zaman senet alalım sorusuna cevap arayanlar için endeksi incelersek son yükselişlerin “25884″ ve “26836″daki diplerden kalkarak yukarıya gittiği görülmektedir. Bu durumda bir sonraki çıkışın da eğer fiyatlar 26000″ e yaklaştığında senet alımı gerçekleştirilebilirse sonraki çıkışta ( çıkış yaşa-nırsa tabii) para kazandırabileceği varsayımı ile senetlere yatırım yapılması düşünülmektedir. En azından yatırımda başarılı olma şansının biraz olsun sizden tarafa yakın olması beklenmektedir diplerden alım yapıldığında. Borsaya ayırmayı düşündüğünüz para ile ( hiç bir zaman servetinizin tama-mı olmamalı ! ) dolar bazında endeks 26000-27000 aralığına geri çekilme yaşarsa mesela 29000′ de başlayarak her 1000 puanda alışları 1-2-4-8 şeklinde artırarak ( veya kendinize göre başka bir sistem uygulayarak ) bir sonraki çıkışta endeksi etkileyecek senetlerde alış pozisyonları düşünebilir-siniz. Bunun gibi değişik stratejiler geliştirebilirsiniz.

Yukarıda verilen strateji “borsanın yükseleceğine inanıyorum ve alış yapmak istiyorum diyerek kendi kararıyla yatırım yapmak isteyenler için bir grafik çalışması“ olarak bakılmalıdır.

Borsada para kazanmanın garantisi yoktur onu da bilin de!

“26000″ in altına sarkan bir piyasada fiyatlardaki düşüşün kırmızı çizgiye değdiği yerde durulması beklenir en son olarak. 25000 in altına sarkan bir düşüş çok daha ciddi ekonomik sıkıntıların habercisi olarak ele alınmalıdır.

dolar-bazinda-endeks

Tüm Piyasa Analizlerim İçin TIKLAYIN!

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir